Kredyty dla firm

11:20

Na pewnym etapie działalności przedsiębiorstwa niezbędne jest finansowanie z zewnątrz, jest ono niezbędne nie tylko do rozwoju, ale i nierzadko do poprawy płynności finansowej. W większości przypadków przedsiębiorstwa udają się do banku, by takie finansowanie uzyskać, jednak najistotniejszą sprawą jest dobór odpowiedniego produktu kredytowego.

Klienci mają do dyspozycji szeroki wachlarz usług kredytowych, jednak należy pamiętać o tym że każdy kredyt ma swoje specjalne przeznaczenie wykorzystania o czym Przedsiębiorcy często nie są informowani.

Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą, a posiadająca zdolność kredytową może skorzystać z poniższych podstawowych rodzajów kredytów:

–   Kredyt odnawialny – rodzaj kredytu obrotowego. Przede wszystkim przeznaczony na finansowanie bieżącej ziałalności przedsiębiorstwa. Zwykle udzielany jest na okres 12 miesięcy z opcją przedłużenia na kolejny okres.

Kredyt gotówkowy – służy głównie do finansowania zakupu środków trwałych, a okres kredytowania może wynieść nawet 6 lat.

–   Kredyt inwestycyjny– przeznaczony na finansowanie inwestycji rozwijających się firm. Pozwala na inwestowanie w rozwój firmy bez konieczności korzystania z własnych środków. Tu finansować możemy zakup lub modernizacje maszyn, urządzeń, linii technologicznych czy nawet budowę lub zakup siedziby firmy.

Kredyt hipoteczny –  udzielany na sfinansowanie inwestycji w nieruchomości. Warunkiem jest jednak to aby zakup lub budowa nieruchomości musi być ściśle powiązane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Kredyty hipoteczne udzielane są na okres długoterminowy dochodzący do 25-30 lat.

Firma decydująca się na kredyt powinna  bardzo uważnie przeanalizować oferty kilku banków, w celu wybrania najlepszego rozwiązania. Należy zwrócić uwagę nie tylko wysokość oprocentowania, ale i na takie istotne czynniki jak zabezpieczenie kredytu, termin i sposób spłaty odsetek, prowizje i opłaty wynikające z udzielenia kredytu czy wcześniejszej spłaty.

Kontakt z naszym doradcą kredytowym dla firm jest przez cały czas pod adresem kredyty@doradcy.olsztyn.pl lub pod numerem telefonu 607-904-501